ARAMA YAP

“Dua ibadetin özü, beyni, iliğidir.” (Hadis-i Şerif)


“Dua, Allah’ın davetine icabet edip iman etmek ve Allah’ı davet etmektir.”


“Dua, kulun Allah ile konuşmasıdır.”


“Dua, Allah’ı Rabb olarak kabul etmektir.” Muhammed Hüseyin (r.a.)


Muhammed Hüseyin (r.a.) Hazretleri’nin Ramazan ayında gerçekleştirmiş olduğu, amacın Kur’an’la dirilmek olduğu Ayetlere Dua ve İstiğfar ile Cevaplar programı Diyar TV aracılığıyla ekranlarınıza geliyor.


Her bölümde bir cüze yakın olmak üzere ayetlerin okunup ders edinildiği programda Muhammed Hüseyin (r.a.) Hazretleri, kendisini dinleyenlerle beraber özet olarak; duayla, istiğfarla, hamdle, tesbihle ve tevhidle ayetlere cevap veriyor.


Allah’ın Kıyamet günü bizi Kur’an’dan hesaba çekeceğini belirten Muhammed Hüseyin (r.a.) Hazretleri, ölmeden bu hesabın görülmesi gerektiğinin altını çizerek, ayetlerle istiğfarımızı, hamdimizi yapmamız gerektiğini vurguluyor.


Bu programla imtihanlar karşısında kulun ayetlerle nasıl davranacağına ışık tutularak Kur’an’ın hayatın merkezine taşınması gerektiğinin önemine dikkat çekiliyor.


Ayetlere Dua ve İstiğfar ile Cevaplar programı, hidayet rehberi olan Kur’an-ı Kerim’i özetle anlamak ve talim etmek isteyenler, ayetlere dua ve istiğfarla cevap verip imanını tazelemek isteyenler için bulunmaz bir imkân sunuyor.