ARAMA YAP

“Aşksız insan ölüdür. Âşık ise Allah ile diridir.”


“Hz. İnsan, Allah’a âşıklığını ispatlamış insandır.”


“Gerçek âşık, gönlünde maşuğundan başkasını bulmayandır.” Muhammed Hüseyin (r.a.)


Allah ile kul arasındaki münasebeti, yaratılışın mayası olan aşk üzerinden anlatan Muhammed Hüseyin (r.a.) Hazretleri, kulluğu eşine az rastlanır bir bakış açısıyla anlattığı Aşk Âşık Maşuk programıyla izleyenleri ekrana kilitlemeye devam ediyor.


Hayatın baştan sona âşık ile maşuk arasındaki imtihan olduğunu belirten Muhammed Hüseyin (r.a.) Hazretleri, Allah’ın her şeyi önce sevip sonra yarattığını bu anlamda kâinatın aşk ile sema ettiğini vurguluyor.


Allah’ın insanı; yeryüzünde halife olması, Hz. İnsan olması için yarattığının ifade edildiği programda insanın gayesini, hedefini Allah’a âbd olma, âşık olma olarak belirlemesi gerektiğinin önemine değiniliyor.


İnsanın Allah katındaki değerinin, kıymetinin ve şerefinin Allah’a olan sevgisiyle ölçüldüğünün, Allah’ın kitaplarını, peygamberlerini, resullerini ve uyarıcılarını kulunun yanlışa düşmemesi için gönderdiğinin anlatıldığı ve imanın Allah’a âşık olmak olduğu, genel hatlarını oluşturan Aşk Âşık Maşuk programı izleyenlerini saf aşktan olan bir muhabbete davet ediyor.


Diyar TV stüdyolarında çekilmiş, her bölümünü ilgiyle izleyip takip edeceğiniz Aşk Âşık Maşuk programı, Rabbine âşık olmanın ne olduğunu anlamak isteyenler ve Rabbine âşık olup ona layık kul olmak isteyenler için bulunmaz bir nimet.