ARAMA YAP

“Cevabı olmayan soru yoktur; çünkü Allah her sorunun cevabını yine sorunun içine koymuştur. Cevaplanmamış soru gönlümüzde bir sivilce gibidir. O, kaşındıkça büyür, gönlümüzü kaplar, bizi meşgul eder ve en önemlisi bizi Allah’a gitmekten alıkoyar.


Allah, bir konuda anlaşmazlığa düştüğünüzde onu Allah’a ve Resulüne götürün buyurdu. Yani, Allah’a ve Resulüne götürülmeden cevabı alınmış her sorunun cevabı doğru alınmamış demektir.”


“Söz hakkını Allah’a vermeyenler, Allah’ı Rabb olarak kabul edemeyenlerdir.” Muhammed Hüseyin (r.a.)
Her türlü soru ve soruna canlı yayında Allah’a ve Resulüne göre cevapların verildiği Söz Hakkı programı izleyenleri ekrana kilitlemeye devam ediyor.


Muhammed Fatih Kort’un sunuculuğunu yaptığı programda dünyanın farklı yerlerinden gelen birbirinden farklı soru ve sorunlara Pir Muhammed Hüseyin (r.a.) Hazretleri, vahyin ve sünnetin ışığında cevaplar veriyor.


Muhammed Hüseyin (r.a.), programlarında “Cevabı olmayan hiçbir soru yoktur” diyerek ekranları başındaki izleyicilerin her türlü sorularını sormaları gerektiğini ve böylelikle kişiyi meşgul eden sorulara Allah’a ve Resulüne göre cevaplar verilerek huzursuzlukların ortadan kaldırılacağını belirtiyor.


Bilgi kaynaklarına bilinçli ya da bilinçsiz olarak katılan yanlış bilgiler insanların özellikle dini yaşantılarına çok zararlar vererek kaynağı vahiy ve sünnet olmayan bir din anlayışı doğuruyor. Bu durum zaman içinde öyle bir hal alıyor ki gerçekler apaçık belli iken yanlışı doğruyu birbirinden ayırmada zorluklar çıkıyor. Böyle bir durumun önüne geçme adına Muhammed Hüseyin (r.a.) Hazretleri Allah’ın Kur’an’da buyurduklarını ve Resulullah Efendimizin ahlakını hatırlatarak, akıllardaki ve gönüllerdeki sorulara açıklık getiriyor.


Her programda birbirinden farklı onlarca soru ve sorunun cevaplandığı, cevaplarla beraber Allah ile kişi arasındaki perdelerin ortadan kaldırıldığı Söz Hakkı programı, sorularına Allah’a ve Resulüne göre cevap almak isteyenlerin adresi.
BÖLÜMLER